• Hakkı Yeten cad. No:13, Fulya Terrace Center, C2 blok, Kat:14, D:93, Fulya, Şişli, İstanbul
  • +90 (554) 638 29 00
  • yukselbukusoglu@gmail.com

Diz Kireçlenmesine Kök Hücre Tedavisi, Dize Kök Hücre Tedavisi, Kalçaya Kök Hücre Tedavisi, Avasküler Nekroz Kök Hücre Tedavisi, Menisküs Kök Hücre Tedavisi, Diz Kireçlenmesi Tedavisi, Avasküler Nekroz Tedavisi, Menisküs Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi Tedavisi

Ameliyatsız Diz Kireçlenmesi Tedavisi

Eklemlerde yaşla birlikte kıkırdak yapısında bozulma ve hasar meydana geliyor ve bu nedenle eklemlerin normal yapısı bozularak, hareketlerde kısıtlanmaya ve ağrıya sebep oluyor. Eklemlerde hasar, ağrı ve hareket kısıtlılığı ile giden bu duruma osteoartrit ya da halk arasında eklem kireçlenmesi olarak adlandırılıyor. Özellikle 50 yaş üzeri kişilerde kireçlenme şikayetleri diz ağrısı ve hareket kısıtlılığına neden olarak kişinin günlük yaşam aktivitelerini yerine getirmesini engelleyen, yaşam kalitesini son derece olumsuz etkileyebiliyor. Diz eklemindeki kıkırdak dokuda oluşan hasar nedeniyle ekleme uygulanan protez uygulamasının yerini seçilmiş ve fayda görecek olgularda artık kök hücre tedavisi almaktadır. Protez uygulaması bazı vakalarda komplikasyon riskleri açısından tercih edilmemektedir. Kök Hücre SVF Tedavisi ile ameliyatsız diz kireçlenmesi tedavisi mümkün olabiliyor.

Diz kireçlenmesine neden olan eklem içi harabiyeti gidermek, iyileştirmek, tedavi etmek üzere geliştirilen en son tedavilerden biri ise diz için kök hücre tedavisi. Özellikle diz, kalça ve omuz gibi eklemlerde kıkırdak ve eklem içi problemler ile birlikte görülen kireçlenme şikayetlerini gidermek, iyileştirmek, tedavi etmek üzere geliştirilen en son tedavi yöntemi kişinin yağ dokusundan elde edilen, kök hücreden zengin Kök Hücre SVF - Stromal Vasküler Fraksiyon sıvı enjeksiyonu tedavisidir. SVF sıvısı milyonlarca canlı kök hücreler içerir. Vücudumuzda kök hücrelerimizin en zengin olarak bulunduğu yerlerden biri göbek çevresi cilt altı yağ dokusudur. Cilt altı yağ dokusundan küçük bir işlemle alınan bir bardak kadar yağ dokusundan milyonlarca canlı kök hücre elde edilebilir. Birkaç saatlik bir işlem sonrası elde edilen bu kök hücreler kişinin eklem içerisine enjekte edilerek işlem tamamlanır. Ayrıca, eğer kireçlenmesi ileri düzeyde ise şiddetli ağrıya neden olan diz ekleminin siniri bloke edilerek kişinin ağrıdan tamamen kurtulması da sağlanır.Daha sonra kök hücreler eklem içerisindeki hasarlı dokuları yenilemeye başlar. Yaklaşık ikinci haftanın sonunda diz ekleminde ortaya çıkan ağrılar hafifler. 2-6 ay arasında ise genel olarak iyileşmenin tamamlanması beklenir. Diz kök hücre tedavisi ile ağrıları gidermek, daha aktif bir yaşam kalitesine ve hareket serbestliğine kavuşabilmek mümkündür.

Dize kök hücre tedavisi ile yalnızca 2-3 saatlik, ameliyat gerektirmeyen bir işlem sonrası diz ve kalça kireçlenmesi şikayeti olan hasta kalkıp, yürüyüp, normal günlük hayatına devam edebiliyor. Dize kök hücre tedavisi halk arasında ameliyatsız diz tedavisi olarak da adlandırılmaktadır Diz ve kalça kireçlenmesinde eklem içine uygulanan Kök Hücre Tedavisi kıkırdak hasarının ilerleyişini durdurup tedavi eder, kıkırdak ve bağ dokuyu iyileştirir. Dize kök hücre tedavisi sonrası eklemde oluşan ağrı sorunu ve yürüme sıkıntısı giderilir. Gerekli durumlarda ileri kireçlenmesi olan hastalarda diz ekleminde ağrıya neden olan sinir blokajı da yapılıp, hastanın tamamen rahatlayıp, ağrısız bir şekilde aktif olarak günlük hayatına devam etmesi sağlanır. Burada en önemli nokta ameliyatsız bir şekilde, sadece 2-3 saatlik bir işlem sonrası kişinin yaşamını kısıtlayan ve aşırı derecede ağrıya neden olan diz kireçlenmesi tedavisinin sağlanmasıdır.

Dize kök hücre tedavisi yaptıranların yorumları genel olarak bu tedaviden oldukça fayda gördükleri yönündedir. Diz kök hücre tedavisi cerrahi müdahale ya da protez uygulamasına olan ihtiyacı engellemesi mümkündür. Hastaların en çok sorduğu sorulardan bir de dize kök hücre tedavisi fiyatları olmaktadır. Bu konuda, yapılacak muayene sonrası ortaya çıkacak klinik bulguların değerlendirilmesi ve ihtiyaç duyduğu tedavi şeklinin belirlenmesi sonrası bilgi alabilmek mümkündür.