• Hakkı Yeten cad. No:13, Fulya Terrace Center, C2 blok, Kat:14, D:93, Fulya, Şişli, İstanbul
  • +90 (554) 638 29 00
  • yukselbukusoglu@gmail.com

KÖK HÜCRE  SVF Tedavi Prosedürü:

Kişiden 50-200 cc (bir su bardağı kadar) cilt altı yağ dokusu (adipoz dokusu) lokal anestezi altında steril şartlarda Estetik Cerrahi uzmanı tarafından özel kanüller kullanılarak karın, bel veya kalçadan bölgesinden lipoaspirasyon yöntemi ile alınır.

Alınan bu yağ dokusu laboratuarda 37C’lik vücut ısısına benzer şartlarda özel tıbbi işlemlerden geçirilerek yaklaşık 5 cc kök hücreden zengin, yoğunlaştırılmış Kök Hücre SVF sıvısı sıvı elde edilir.

Elde edilen bu kök hücreden zengin SVF sıvısı derhal hiç bekletmeden uzman doktor tarafından kişinin tedavi gerektiren eklem bölgesine injeksiyon yoluyla uygulanır. Kişinin kendi yağ dokusundan elden edilen kendi kök hücreleri ile gerçekleştirilen SVF Tedavisi yaklaşık yarım gün sürüyor. Alerji, enfeksiyon ve bulaşıcı hastalık riski de taşımayan Kök Hücre SVF Tedavisi sonrası hasta aynı gün rahatlıkla yürüyerek evine dönüyor ve günlük hayatına devam ediyor. Ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen Kök Hücre SVF Tedavisi diz, kalça, omuz kireçlenmelerinde eklem protezlerine alternatif olabilmektedir.

KÖK HÜCRE SVF Tedavisi ile diz kireçlenmesi tedavisi, kalça kireçlenmesi tedavisi, omuz kireçlenmesi tedavisi, kıkırdak hasarı, erimesi, zedelenmesi, aşınması, eklem hasarı, eklem yaralanmaları, diz ağrılarıspor yaralanmaları, menisküs yırtığı, menisküs tedavisi, ligament yırtığı, bağ yırtılması, tendon hasarı, femur başı avasküler nekroz tedavisi başarı ile yapılabilmektedir. 

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ sonrası eklem yerindeki hasarlı dokuda iyileşme genellikle 2-3 ay sürer. Ancak özellikle ağrı şikayetlerinde 2-3 hafta içinde önemli bir gelişme beklenir. Dize kök hücre tedavisi, kalçaya kök hücre tedavisi, avasküler nekroz kök hücre tedavisi, menisküs kök hücre tedavisi  çoğu zaman sadece bir kez uygulanması yeterlidir. Ancak, hastanın klinik durumuna göre ikinci bir uygulama 6 -12 ay sonra gerekebilir.