• Hakkı Yeten cad. No:13, Fulya Terrace Center, C2 blok, Kat:14, D:93, Fulya, Şişli, İstanbul
  • +90 (554) 638 29 00
  • yukselbukusoglu@gmail.com

Diz Kireçlenmesine Kök Hücre Tedavisi, Dize Kök Hücre Tedavisi, Kalçaya Kök Hücre Tedavisi, Avasküler Nekroz Kök Hücre Tedavisi, Menisküs Kök Hücre Tedavisi, Diz Kireçlenmesi Tedavisi, Avasküler Nekroz Tedavisi, Menisküs Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi Tedavisi

Femur başının Avasküler Nekrozu (AVN), ağırlıklı olarak genç hastaları etkileyen, ilerleyici ve kalça eklemini harap eden bir eklem hastalığıdır. Hastalık, femur kemiğinin baş kısmındaki kan akışının azalmasıyla ve zamanla burada hücre ölümü ile karakterizedir. Bir süre sonra femur başındaki yıkıcı değişiklikler nedeni ile femur başının çökmesi görülebilir. Femur başının çökmesine tipik olarak kalça ekleminde şiddetli ağrı ve eklem hareketlerinde ciddi kısıtlılıklar yaşanır. Hastalar bir süre sonra artık günlük aktivitelerini gerçekleştirmekte ciddi zorluklar yaşamaya başlar. 

Kök hücre tedavisi hastalıklı veya hasarlı dokuları yenilemek, onarmak, iyileştirmek için kullanılmaktadır ve Avasküler Nekroz  Tedavisi için son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Kalçanın avasküler nekrozunda kök hücre tedavisi artık ölmekte olan femur başındaki nekrotik kemik dokusunun doğal iyileşmesini destekler. 

Hastanın kendi göbek çevresi cilt altı yağ dokusundan elde edilen kök hücreler daha sonra operasyon odası şartlarında röntgen eşliğinde görülerek kalça eklemindeki nekrozlu kemik alanına enjekte edilir.  Hastalar genellikle kök hücrelerin kalça eklemi içerisine enjeksiyonu sonrası aynı gün evlerine gidip, normal günlük aktivitelerine devam edebilmektedir. 

Kök hücreler yenileme, iyileştirme,onarma yetenekleri ile  nekrotik femur başına enjekte edildiğinde ölü kemikleri onarmak için aktive olurlar. Bunun dışında kök hücreler, yeni kemiği besleyen yeni kılcal damar oluşumunu destekleyerek kemikteki kan akışını ve kemiğin beslenmesini yeniden oluşturmak için çeşitli büyüme faktörleri de salgılayabilmektedir.Bu da femur başındaki avasküler nekroz ve yıkıcı etkisini önleyecektir. 

Avasküler Nekroz Kök Hücre Tedavisi femur kemiğinin başındaki damarsal aktivitenin yenilenmesi ve femur başının yeniden kanlanmasının sağlanması, kan akımının düzeltilerek, iyileşmenin sağlanmasında çok başarılı sonuçlar vermektedir. Avasküler Nekroz Kök Hücre Tedavisi  hastalığın ilerlemesini ve kalça ekleminde yıkıcı etkilerin oluşmasını engelleyip, hastaların cerrahi müdahale ve proteze gidişini engelleyebilmektedir. Sonuç olarak, kök hücre tedavisi, avasküler nekroz tedavisi için son derece başarılı sonuçalr veren bir tedavi olarak öne çıkmaktadır.

Kök Hücre ile Eklem Tedavisi ile diz, kalça, omuz eklemi kireçlenmesi (osteoartrit, artroz), kıkırdak hasarı, zedelenmesi, aşınması, kıkırdak yenilenmesi ve tamiri, eklem hasarı, eklem yaralanması, diz ağrıları, spor yaralanmaları, menisküs, ligament yırtığı, bağ yırtılması ve yaralanması, tendon hasarı, femur başı avasküler nekrozu başarı ile tedavi edilebilmektedir. Dize kök hücre tedavisi ve kalçaya kök hücre  tedavisi ile ağrıları giderip, daha aktif bir yaşam kalitesine ve hareket serbestliğine kavuşabilmek mümkündür.