• Hakkı Yeten cad. No:13, Fulya Terrace Center, C2 blok, Kat:14, D:93, Fulya, Şişli, İstanbul
  • +90 (554) 638 29 00
  • yukselbukusoglu@gmail.com

Diz Kireçlenmesine Kök Hücre Tedavisi, Dize Kök Hücre Tedavisi, Kalçaya Kök Hücre Tedavisi, Avasküler Nekroz Kök Hücre Tedavisi, Menisküs Kök Hücre Tedavisi, Diz Kireçlenmesi Tedavisi, Avasküler Nekroz Tedavisi, Menisküs Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi Tedavisi

Dize Kök Hücre Tedavisi diz kireçlenmesini , diz ağrılarını ve hareket kısıtlığını gidermekte etkilidir

Diz ve kalça eklemi kireçlenmesi (osteoartrit)  50 yaş sonrası oldukça sık görülen ve eklemlerdeki kıkırdağın zamanla aşınması, hasar görmesi ve yırtılması nedeniyle oluşur. Eklem kıkırdağı yumuşayıp, zamanla parçalandığında, kemikler birbirine sürtünerek eklemde ağrı, şişme, sertlik ve hareket kısıtlılığına neden olabilir.  Eklem kireçlenmesine enden olan mekanizmalar henüz tam olarak anlaşılamamış olsa da genetik faktörlerin, kilo nedeniyle eklemlere binen ağırlık etkisinin, fazla zorlamaya bağlı mekanik aşınmanın ve iltihabi faktörlerin hastalığın başlangıcı ve ilerlemesinde rol oynadığı düşünülmektedir.

Eklemlerin iç yüzünü kaplayan kıkırdak dokusunun kendini besleyen damarlarının olmaması nedeniyle hasar görmesi halinde kendisini yenilemesi ve onarması çok zordur. Fazla kilo, eklem yaralanmaları ve genetik yatkınlık gibi diğer nedenler diz ve kalça ekleminde kireçlenme gelişme olasılığını artırır. Hastalar kas zayıflığı ve denge sorunları ile birlikte eklem ağrısı ve sertliği yaşayabilir. Ağrı kesici ilaçlar, fizik tedavi ve cerrahi dahil olmak üzere eklem ağrısı ve eklem kireçlenmesi şikayetlerinin tedavisinde çeşitli seçenekler olsa da, bu genel tedavi çözümleri hastalığın altında yatan esas nedenleri ele alıp, giderememektedir.

Rejeneratif tıp yani kök hücre tedavisi onarma, yenileştirme, tedavi etme, gençleştirme etkisi nedeniyle nedeniyle son yıllarda büyük önem kazanmıştır. Kök hücre tedavileri diz ve kalça eklemlerindeki kıkırdak gibi hasarlı eklem dokusunun onarımını ve kendini yenileyip, tamir etmesini artıran ve ağrıyı gideren bir tedavi şekli olarak öne çıkmaktadır.

Günümüzde, yağ dokusundan elde edilen kök hücreler yani SVF (stromal vasküler fraksiyon) Tedavisi eklem kireçlenmesinde eklemlerdeki kıkırdak hasarını, ağrıyı, hareket kısıtlılığını gideren önemli bir tedavi olarak öne çıkmaktadır. Kişinin kendi göbek çevresi cilt altı yağ dokusu yetişkin kök hücrelerden son derece zengindir. Basit ve kolay bir işlemle alınan bu yağ dokusundan milyonlarca canlı yetişkin kök hücreler elde edilebilmektedir. Göbek çevresi cilt altı yağ dokusundan basit, kolayca ve bol bir şekilde milyonlarca kök hücrenin elde edilebilmesi nedeniyle günümüzde diz ve kalça kireçlenmesinde kök hücre tedavisi çok yaygın kullanılan etkili bir tedavi olarak öne çıkmaktadır.

Kişinin göbek çevresi cilt altı yağ dokusundan elde edilen Kök Hücre SVF sıvısındaki kök hücreler kıkırdak dokusuna farklılaşıp, hasarlı kıkırdağı yeniden oluştururken, SVF sıvısındaki bağışıklık hücreleri hastanın eklemlerindeki ağrı, şişme, sertlik ve hareket kısıtlılığını da azaltmaktadır. Diz ve kalça kireçlenmesinde kök hücre tedavisi eklem hasarını, diz ağrısını, kalça ağrısını, eklem şişliğini ve hareket kısıtlığını gidermekte son derece etkilidir. Dize kök hücre tedavisi sonrası hastaların diz ağrılarının ve hareket kısıtlılıkların geçerek günlük yaşam aktivitelerine hemen dönmesi mümkün olabilmektedir. Dize kök hücre tedavisi yaptıranların yorumları bu konuda son derece olumlu ve tavsiye edici olduğunu göstermektedir. Dize kök hücre tedavisi ücretleri hastanın klinik bulgularına, şikayetine ve ihtiyaç duyduğu tedaviye göre değişebilmektedir.

Kök Hücre SVF Tedavisi  ile diz kireçlenmesi tedavisi, kalça kireçlenmesi tedavisi, omuz kireçlenmesi tedavisi, kıkırdak hasarı, menisküs yırtığı, bağ ve ligamanet yırtıkları, tendon hasarı, femur başı avasküler nekrozu başarı ile tedavi edilebilmektedir.