• Hakkı Yeten cad. No:13, Fulya Terrace Center, C2 blok, Kat:14, D:93, Fulya, Şişli, İstanbul
  • +90 (554) 638 29 00
  • yukselbukusoglu@gmail.com

Diz Kireçlenmesine Kök Hücre Tedavisi, Dize Kök Hücre Tedavisi, Kalçaya Kök Hücre Tedavisi, Avasküler Nekroz Kök Hücre Tedavisi, Menisküs Kök Hücre Tedavisi, Diz Kireçlenmesi Tedavisi, Avasküler Nekroz Tedavisi, Menisküs Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi Tedavisi

Eklem kireçlenmesi yaşlılarda depresyona ve yaşam kalitesinde düşüşe yol açıyor!

 

Yaşlılarda çok sık görülen rahatsızlıklardan biri olan eklem kireçlenmesinin hareket kısıtlılığı nedeniyle  kişilerin günlük yaşamlarını kısıtlayarak,  sosyal izolasyona, yalnızlığa ve depresyona neden olduğu belirtiliyor. Şiddetli ağrılara neden olan eklem kireçlenmesi şikâyetleri, günlük yaşam aktivitelerini de sınırlandırdığı için çoğu zaman kişide depresyona ve yaşam kalitesinde düşmeye de neden oluyor.

Kök hücre tedavisi alanındaki çalışmalarıyla tanınan Dr. Yüksel Büküşoğlu, ağrılı eklem kireçlenmesi nedeniyle günlük hareketleri sınırlanan yaşlıların daha çok sosyal olarak izolasyonuna neden olduğunu ve dolayısıyla kendilerini çok daha fazla yalnız hissettiğini, yaşam kalitelerinin çok ciddi derecede düştüğünü,  bu durumun da depresyona sebep olduğunu söyledi.

Dr. Yüksel Büküşoğlu: “Eklem kireçlenmesi ve depresyon, yaşlı insanların yaşam kalitesini etkileyen çok önemli fiziksel ve zihinsel sağlık sorunları. Ciddi eklem kireçlenmesi (osteoartrit ) nedeniyle hareketsizlik  dünya çapında yaşlılarda en önde gelen yaşam kalitesini sınırlayan nedenlerden biri. Ciddi eklem kireçlenmesi (osteoartrit ) şikayeti olan kişiler  genellikle eklemlerde  ağrı, sızı, sertlik ve buna bağlı olarak hareket eksikliği ve günlük yaşama katılma zorluğu  ve dolayısıyla sosyal izolasyon, yaşam kalitesinde  düşüş yaşarlar. Artan ortalama yaşam süresi ve küresel nüfusun yaşlanması göz önüne alındığında, eklem kireçlenmesinin dünya çapında çoğu ülkede büyük bir sorunu olmaya devam ediyor. Son yıllarda yapılmış çok sayıda bilimsel çalışma, ciddi eklem kireçlenmesi nedeniyle hareket kısıtlılığı yaşayan hastalarda depresyon görülme sıklığının çok büyük artış gösterdiğini, depresyon geliştirme riskinin yüksek olduğu bulunmuştur. Eklem kireçlenmesi nedeniyle hareket kısıtlılığının yaşlı hastalarda yaşam kalitelerini düşüren, sosyal izolasyon, yalnızlığa ve depresyona yol açan önemli bir sağlık sorunu olduğu bilinmelidir. Bu nedenle, ciddi eklem kireçlenmesi olanlarda  depresyon ve sosyal izolasyona oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir.” diye konuştu.

Dr. Yüksel Büküşoğlu, kök hücre tedavisinin eklem rahatsızlıklarının tedavisinde, ameliyat gerektirmeden çok başarılı bir şekilde kullanılabildiğinin altını çizdi.  Hastanın kendi göbek çevresi cilt altı yağ dokusundan elde edilen kök hücrelerin eklem kireçlenmesi ve eklem rahatsızlıklarında çok başarılı sonuçlar verdiği bildirildi.

Kök Hücre SVF Tedavisi ile diz kireçlenmesine kök hücre tedavisi, dize kök hücre tedavisi, kalçaya kök hücre tedavisi, avasküler nekroz kök hücre tedavisi, menisküs kök hücre tedavisi yapılıp, diz kireçlenmesi tedavisi, kalça kireçlenmesi tedavisi, menisküs tedavisi, avasküler nekroz tedavisi gerçekleştirilebiliyor.