• Hakkı Yeten cad. No:13, Fulya Terrace Center, C2 blok, Kat:14, D:93, Fulya, Şişli, İstanbul
  • +90 (554) 638 29 00
  • yukselbukusoglu@gmail.com

Diz Kireçlenmesine Kök Hücre Tedavisi, Dize Kök Hücre Tedavisi, Kalçaya Kök Hücre Tedavisi, Avasküler Nekroz Kök Hücre Tedavisi, Menisküs Kök Hücre Tedavisi, Diz Kireçlenmesi Tedavisi, Avasküler Nekroz Tedavisi, Menisküs Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi Tedavisi

Kendi vücut yağlarınızdan elde edilen kök hücreler eklem kireçlenmesinden kurtulun 

Son yıllarda yaygınlaşan kök hücre tedavisinin eklem kireçlenmelerine müdahalede olumlu sonuçlar verdiği açıklandı. 

Yaşam kalitesini önemli ölçüde azaltan eklem kireçlenmesinin kök hücre tedavisiyle ortadan kaldırılabileceği belirtildi. Dr. Yüksel Büküşoğlu, bilimsel çalışmalarla, kök hücre tedavilerinin eklem kireçlenmesinde oldukça etkili olduğunun kanıtlandığı müjdesini verdi.

HÜCRELER GÖBEKTEN ALIP EKLEMLERE VERİLİYOR

Diz ve kalça eklemi kireçlenmesinin yaygın görülen rahatsızlıklardan biri olduğunu ifade eden Dr. Yüksel Büküşoğlu, “Vücudumuzda kendi kök hücrelerimizin en yoğun bulunduğu yer göbek çevresindeki cilt altı yağ dokusudur. Buradan, steril operasyon odası şartlarında mini bir aspirasyon yöntemi ile alınan yağ dokusundan sadece birkaç saat içerisinde milyonlarca, canlı kök hücre elde edilebilmektedir. Elde edilen bu kök hücrelerin yenileştirici, onarıcı, gençleştirici özellikleri bulunuyor. Bu hücreler hiç bekletilmeden, aktive edilerek enjeksiyon yöntemi ile kişinin eklem içerisine verilerek tedavi yapılmaktadır. Bu tedavi yöntemine Kök Hücre SVF (Stromal Vasküler Fraksiyon) Tedavisi adı veriliyor. Bu tedavi ile kendi yağ dokumuzdan elde edilen kök hücreler kıkırdak ve eklem problemlerinin tedavisinde oldukça etkili” ifadelerini kullandı.

DİZ KİREÇLENMESİ TEDAVİSİ

Dize kök hücre tedavisi ile eklem içerisine yapılan kök hücre enjeksiyonunun, son safhaya gelmemiş eklem kireçlenmesinin tedavisinde güvenli ve etkili bir yöntem olduğuna dikkat çeken Dr. Yüksel Büküşoğlu, “Bilimsel çalışmalar,  eklem içerisine kök hücre enjeksiyonu ile yapılan diz kireçlenmesi tedavisi sonrası, kıkırdak tabakasının 6 ay içerisinde kademeli olarak kalınlaştığını ve özellikle yaralanmış kıkırdak bölgelerinin iyileştiğini gösteriyor. Hastaların çok büyük bölümünde ağrılar azalıyor ve eklem hareketleri artıyor. Bu hastalarımızın yaşam kalitelerini de önemli ölçüde etkiliyor” dedi.

Aynı şekilde, kök hücreler ile yapılan kalça kireçlenmesi tedavisi sonrası hastaların kalça eklemi hareketlerinin ağrısız ve kısıtlamasız olarak olarak iyileştiği bilimsel çalışmalarla gösterilmiştir. Kalçaya kök hücre tedavisi hastaların ağrıları ve hareket kısıtlamalarını giderip, günlük aktivlerine normal şekilde katılmalarına ve yaşam kalitelerini artırmalarını da sağlamaktadır.