• Hakkı Yeten cad. No:13, Fulya Terrace Center, C2 blok, Kat:14, D:93, Fulya, Şişli, İstanbul
  • +90 (554) 638 29 00
  • yukselbukusoglu@gmail.com

Diz Kireçlenmesine Kök Hücre Tedavisi, Dize Kök Hücre Tedavisi, Kalçaya Kök Hücre Tedavisi, Avasküler Nekroz Kök Hücre Tedavisi, Menisküs Kök Hücre Tedavisi, Diz Kireçlenmesi Tedavisi, Avasküler Nekroz Tedavisi, Menisküs Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi Tedavisi

Kök Hücre ile Eklem Tedavisi ile Diz ve Kalça Ağrılarına Son Vermek Mümkün!

Eklem ağrıları ve sertliği, yaşlanmanın kaçınılmaz bir sonucudur. Kök hücre ile eklem tedavisi, bu sorunları azaltmak, tedavi edip ortadan kaldırmak için tıbbın yeni gelişmeler ışığında sunduğu bir yöntemidir.  

Kök Hücre ile Eklem Tedavisi, eklemlerdeki hasarı ve dejenerasyonları tedavi etmek için kullanılan bir yöntemdir. Bu tedavi yöntemi, eklemlerdeki hasarlı hücreleri yeniden üretmek veya hasara neden olan ortamı değiştirmek amacıyla kullanılan kişinin kendi kök hücrelerin kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Kök hücre tedavisinin avantajları şunlardır:

  • Tedavi edici etkisi
  • Yeniden kullanımı mümkün olan kaynak: Kök hücre tedavisi için kullanılan kök hücreler kişinin kendi göbek çevresi cilt altı yağ dokusundan elde edilir. Hastanın kendi kök hücrelerinin kullanılması, vücutta herhangi bir reddetme riski olmadan tedavi etkinliğini artırabilir.
  • Daha az yan etki: Hastanın kendi kök hücrelerinin kullanılması, vücutta herhangi bir reddetme ya da enfeksiyon riskini azaltır.
  • İyileşme sürecinin hızlanması: Kök hücre tedavisi, vücudun doğal iyileşme sürecini hızlandırır.

Kök hücre ile eklem tedavisi, eklem ve kıkırdak hasarlarının tedavisi için kullanılan bir yöntemdir. Bu tedavi yöntemi ile genellikle hastanın kendi göbek çevresi cilt altı yağ dokusundan elde edilen kök hücrelerinin hasarlı eklem bölgesine enjekte edilmesini içerir.

Kök hücrelerin hasarlı dokuda yeni hücrelerin oluşumuna katkıda bulunur, tedavi edici, onarıcı, yenileştirici etki gösterir. Bu da eklem hasarını tedavi ederek ağrıyı ve hareket kısıtlılığını azaltır. Tedavinin sonuçları genellikle hastanın yaşına, eklem hasarının şiddetine ve tedavinin ne kadar erken uygulandığına bağlıdır. Kök hücre ile eklem tedavisi, cerrahi tedavi gerektiren durumlarda bir seçenek olabilir ve hastaların ağrılarını ve hareket kısıtlılıklarını azaltmalarına yardımcı olur.

Kök Hücre ile Eklem Tedavisi sonrası eklem yerindeki hasarlı dokuda iyileşme genellikle 2-3 ay sürer. Ancak özellikle ağrı şikayetlerinde 2-3 hafta içinde önemli bir gelişme beklenir. Hastanın klinik durumuna göre ikinci bir uygulama 6 -12 ay sonra gerekebilir.

Kök Hücre ile Eklem Tedavisi ile diz kireçlenmesi tedavisi, kalça kireçlenmesi tedavisi, omuz  kireçlenmesi tedavisi, artroz), kıkırdak hasarı, zedelenmesi, aşınması, kıkırdak yenilenmesi ve tamiri, eklem hasarı, eklem yaralanması, diz ağrıları, spor yaralanmaları, menisküs, ligament yırtığı, bağ yırtılması ve yaralanması, tendon hasarı, femur başı avasküler nekrozu başarı ile tedavi edilebilmektedir. Dize kök hücre tedavisi ve kalçaya kök hücre  tedavisi ile ağrıları giderip, daha aktif bir yaşam kalitesine ve hareket serbestliğine kavuşabilmek mümkündür.