• Hakkı Yeten cad. No:13, Fulya Terrace Center, C2 blok, Kat:14, D:93, Fulya, Şişli, İstanbul
  • +90 (554) 638 29 00
  • yukselbukusoglu@gmail.com

Diz Kireçlenmesine Kök Hücre Tedavisi, Dize Kök Hücre Tedavisi, Kalçaya Kök Hücre Tedavisi, Avasküler Nekroz Kök Hücre Tedavisi, Menisküs Kök Hücre Tedavisi, Diz Kireçlenmesi Tedavisi, Avasküler Nekroz Tedavisi, Menisküs Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi Tedavisi

Dize Kök Hücre Tedavisi ile Ameliyatsız, Protez Gerektirmeden Diz Kireçlenmesi Tedavisi

Eklem kireçlenmesi 55 yaş üstü kişilerde sık görülen, genellikle diz ve kalça gibi eklemlerde ağrı, şişlik, sertlik ve hareket etme güçlüğü gibi şikayetlerle görülen bir rahatsızlıktır.  Ağrı ve hareket zorluğu nedeniyle hastaların ev, iş ve sosyal aktivitelere katılamamaları nedeniyle yaşam kalitesinde önemli bir düşüşe neden olabilir. Bu zihinsel sağlığı, uykuyu ve ilişkileri olumsuz etkileyebilir. Eklem kireçlenmesi tedavisi için etkili yöntemler geliştirmek için uzun süredir önemli çabalar sarf edilmektedir. Kök Hücre Tedavisi eklem kireçlenmesi olan kişilerde umut verici, ameliyat gerektirmeyen bir tedavi olarak öne çıkmaktadır. 

Diz kireçlenmesi olan hastalarda diz kıkırdak tedavisi için kullanılan kök hücreler genellikle hastanın kendi cilt altı yağ dokusundan elde edilir. Vücutta kök hücre açısından en zengin dokulardan biri göbek çevresi cilt altı yağ dokusudur. Buradan alınan yağ dokusundan milyonlarca canlı kök hücre elde edilir. Bu yönteme SVF Tedavisi denir. SVF Tedavisi ile elde edilen kök hücreler eklem içerisindeki hasarlı bölgeye enjekte edilir. Kök hücre ile eklem kireçlenmesi tedavisi yöntemi hasarlı kıkırdak dokusunun onarımını teşvik etmeyi ve eklem içerisindeki ağrı ve hareket zorluğuna yol açan şikayetleri azaltmayı hedefler. Dize kök hücre tedavisi sonrasında, kıkırdak dokusunda oluşan hasarı gidermek mümkün olabilmekte, hastaların ağrı ve hareket kısıtlılığında azalma beklenir. 

Kök hücre ile eklem tedavisi, kıkırdak hasarı ve yaralanması olan eklemlerde ameliyat ya da protez gerektirmeden son derece başarılı sonuçlar verebiliyor. Ameliyatsız diz kireçlenmesi tedavisi olarak bilinen dize kök hücre tedavisi kıkırdak hasarı, menisküs yırtığı-yaralanması olan, ciddi ağrılı ve fonksiyon kısıtlaması olan eklemlerde kıkırdak hasarının ilerlemesini durdurmak, yeni kıkırdak dokusu oluşumunu sağlamak, eklem hasarını onarıp, tedavi etmek üzere kullanılan bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Diz protezi yerine kök hücre tedavisi diz eklemindeki kıkırdak hasarını, ağrı ve hareket kısıtlılığını gidermek için diz kireçlenmesi tedavisi için günümüzde artık sıklıkla kullanılmaktadır.

Diz Kök Hücre Tedavisi eklem kireçlenmesinin, kıkırdak ve menisküs hasarlarının tedavisinde güvenli olduğunu ve eklem kıkırdağını onararak ağrı ve hareket kısıtlılığını giderdiği bilimsel çalışmalarla gösterilmiştir. 

Kök hücre ile diz kireçlenmesi tedavisi kireçlenme, eklem ağrısı, hareket kısıtlılığı, kıkırdak hasarı, menisküs problemlerinde önemli ölçüde iyileşme sağlayıp, ameliyatsız diz tedavisi olanağı sunmaktadır. Dize kök hücre tedavisi yaptıranların yorumları genel olarak bu tedaviden oldukça fayda gördükleri yönündedir. Diz kök hücre tedavisi ile proteze gerek kalmadan hastaların şikayetlerini giderebilmek mümkündür. En çok sorulan sorulardan bir de dize kök hücre tedavisi fiyatları olmaktadır. Bu konuda, klinik bulguların değerlendirilmesi ve hastanın ihtiyaç duyduğu tedavinin belirlenmesi sonrası bilgi alabilmek en doğrusu olacaktır.

Kök Hücre ile Eklem Tedavisi ile dize kök hücre tedavisi, kalçaya kök hücre tedavisi, avasküler nekroz kök hücre tedavisi, menisküs kök hücre tedavisi yapılıp, diz kireçlenmesi tedavisi, kalça kireçlenmesi tedavisi, menisküs tedavisi, avasküler nekroz tedavisi gerçekleştirilebilmektedir.