• Hakkı Yeten cad. No:13, Fulya Terrace Center, C2 blok, Kat:14, D:93, Fulya, Şişli, İstanbul
  • +90 (554) 638 29 00
  • yukselbukusoglu@gmail.com

Diz Kireçlenmesine Kök Hücre Tedavisi, Dize Kök Hücre Tedavisi, Kalçaya Kök Hücre Tedavisi, Avasküler Nekroz Kök Hücre Tedavisi, Menisküs Kök Hücre Tedavisi, Diz Kireçlenmesi Tedavisi, Avasküler Nekroz Tedavisi, Menisküs Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi Tedavisi

Diz Kireçlenmesine Kök Hücre Tedavisi 

Diz kireçlenmesi (osteoartrit) dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir dejeneratif eklem hastalığıdır. Diz eklem kıkırdağının giderek bozulması, ağrı, sertlik ve fonksiyonel olarak bozulmaya yol açması ile karakterizedir. Ne yazık ki, diz kireçlenmesi için mevcut tedavi seçenekleri sınırlıdır ve öncelikle hastalığın  iyileştirilmesinden çok semptomların giderilmesine odaklanmaktadır. Bununla birlikte, bugüne kadar kullanılmakta olan diz kireçlenmesi tedavisi seçenekleri en sonunda diz kireçlenmesi ilerledikçe başarısız olur ve diz protez cerrahisi sıklıkla son çare haline gelmektedir. Son yıllarda, diz kireçlenmesi tedavisi için kök hücrelerin kullanımı son derece başarılı sonuçlar veren bir tedavi seçeneği görülmektedir. 

Dize kök hücre tedavisi hasarlı eklem kıkırdağını onarmada ve diz kireçlenmesinin ilerlemesini durdurmakta çok başarılı sonuçlar verdiği bilimsel çalışmalarda gösterilmiştir. Kişinin kendi cilt altı yağ dokusu (adipoz doku) kök hücreden en zengin kaynaktır. Kişinin göbek çevresi cilt altı yağ dokusundan bir bardak kadar (100 cc) basit bir cerrahi müdahale ile alınır.  Yağ alımı işlemi yalnızca 15 dk. kadar sürmektedir. Alınan bu yağ dokusu laboratuarda belirli özel tıbbi işlemlerden geçirilerek kök hücrelerden zengin SVF (Stromal Vasküler Fraction) sıvısına ayrıştırılır. İşlem sonunda yaklaşık 10 cc kök hücreden zengin, yoğunlaştırılmış SVF sıvısı sıvı elde edilir. . Alın yağ dokusundan kök hücrelerin ayrıştırılması işlemi ise 2 saat kadar sürmektedir. Diz kireçlenmesine kök hücre tedavisi kişinin kendi göbek çevresi cilt altı yağ dokusunun alınması ve bu dokudan hiç bekletmeden ayrıştırılan kök hücrelerin diz eklemi içerisine enjekte edilmesi ile uygulanır. Klinik şartlarında steril ortamda gerçekleştirilen tıbbi işlem sonrası hastalar yürüyerek klinikten ayrılır. Günlük işlerine ve aktivitelerine aynen devam edebilir. Diz Kireçlenmesi Tedavisi sonrası hastaların yatışına ya da dinlenmelerine gerek yoktur. Dize Kök Hücre Tedavisi sonrası hasta aynı gün rahatlıkla evine dönebilmektedir. Dize kök hücre tedavisi ile ağrıları giderip, daha aktif bir yaşam kalitesine ve hareket serbestliğine kavuşabilmek mümkündür. Ameliyatsız Kök Hücre ile Eklem Tedavisi diz, kalça, omuz kireçlenmelerinde eklem protezlerine alternatif olabilmektedir. Kök Hücre ile Eklem Tedavisi ile diz, kalça, omuz eklemi kireçlenmesi, kıkırdak hasarı, zedelenmesi, aşınmasıkıkırdak yenilenmesi ve tamiri, eklem hasarı, eklem yaralanması, diz ağrıları, spor yaralanmaları, menisküs tedavisi, ligament yırtığı, bağ yırtılması ve yaralanması, tendon hasarı, femur başı avasküler nekroz tedavisi başarı ile tedavi edilebilmektedir.