• Hakkı Yeten cad. No:13, Fulya Terrace Center, C2 blok, Kat:14, D:93, Fulya, Şişli, İstanbul
  • +90 (554) 638 29 00
  • yukselbukusoglu@gmail.com

Diz Kireçlenmesine Kök Hücre Tedavisi, Dize Kök Hücre Tedavisi, Kalçaya Kök Hücre Tedavisi, Avasküler Nekroz Kök Hücre Tedavisi, Menisküs Kök Hücre Tedavisi, Diz Kireçlenmesi Tedavisi, Avasküler Nekroz Tedavisi, Menisküs Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi Tedavisi

Menisküs Nedir? Kök Hücre ile MenisküsTedavisi Nasıl yapılır?

Menisküs, diz ekleminde bulunan ve eklem yüzeylerini kaplayan kıkırdak yapılar arasında yer alan C şeklindeki kıkırdak disklerdir. Menisküsler, diz ekleminin stabilitesini sağlama, şok emilimi, eklem yüzeylerini koruma gibi önemli görevleri yerine getirirler. Ancak bazen travma, yaşlanma veya diğer etkenler nedeniyle menisküslerde yırtılmalar meydana gelebilir. Menisküs yırtılmaları, diz ağrısı, şişlik, kilitlenme hissi gibi belirtilerle kendini gösterebilir. Menisküs tedavisi, menisküste oluşan harabiyetin, yırtığın tipine, boyutuna, hastanın yaşına, aktivite seviyesine bağlı olarak değişebilir. Bu tedaviler ile sizlerde menisküs sorunundan kurtulabilir ve daha sağlıklı bir hayata devam edebilirsiniz.

Günümüzde menisküs problemlerinin tedavisinde operasyon gerektirmeden en çok tercih edilen yöntemlerden birisi kök hücre tedavisidir. Menisküs kök hücre tedavisi, diz ekleminde meydana gelen menisküs harabiyetinin, menisküs yırtıklarının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu tedavi yöntemi, hastanın kendi vücudundan elde edilen kök hücrelerin kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Kök hücreler, vücudun farklı dokularını oluşturabilme yeteneğine sahip özelleşmemiş hücrelerdir. Menisküs yırtıkları genellikle kendi kendine iyileşme eğiliminde olmayan yaralanmalardır. Ancak menisküsün yeterli kan akışına sahip olan bölgelerinde, kök hücrelerin kullanılması ile iyileşme sağlanabilir. Menisküs kök hücre tedavisi, menisküste oluşan harabiyeti, menüsküs yırtıklarını başarılı şekilde tedavi edebilmekte, hastanın şikayetlerini ve hareket problemlerini giderebilmektedir. Böylece diz ekleminin fonksiyonun, hareket ve işlevselliğinin artırdığı görülmektedir.

Menisküs yırtığı ağrı, eklemde kilitlenme ve hareket, fonksiyon kısıtlılığı  ciddi problemlere yol açabilmektedir. Menisküs hasarı için cerrahi operasyon tedavisi çok sayıda yan etkilere veya tıbbi komplikasyonlara neden olabilmektedir. Bu nedenle menisküs yaralanmasının onarımını ve korunmasını destekleyen kök hücre ile eklem tedavisi seçeneği son yıllarda öne çıkmaya başlamıştır. Kök hücreler ile yapılan ameliyatsız menisküs tedavisi ile menisküs problemlerinin tedavisi mümkün olabilmektedir. Diz eklemi içerisine enjekte edilen kök hücreler sadece menisküs hücrelerine doğrudan farklılaşmakla kalmaz, aynı zamanda menisküs onarımını önemli ölçüde kolaylaştıran rejeneratif bir ortam oluşturmak için biyoaktif faktör aracıları olarak hizmet edebilmektedir.

Kişinin kendi yağ dokusundan elde edilen kök hücreler menisküsün yırtıklarını ve hasarını gidermek ve eklemi onarmak için başarıyla kullanılmaktadır. Bilimsel çalışmalar, kök hücre ile menisküs tedavisi yönteminin menisküs yırtığı ve hasarını iyileştirdiğini, ağrı, şişlik, diz ekleminde kilitlenme şikayetlerini giderdiğini, diz ekleminin fonksiyon ve işlevselliğini artıran son derece başarılı sonuçlar gösterdiğini kanıtlamıştır.  Kök hücreler ile yapılan ameliyatsız menisküs tedavisi yöneteminin hastaların şikayetlerini gidermekte son derece etkili olduğu gösterilmiştir.

Kök Hücre SVF Tedavisi ile diz kireçlenmesine kök hücre tedavisi, dize kök hücre tedavisi, kalçaya kök hücre tedavisi, avasküler nekroz kök hücre tedavisi, menisküs kök hücre tedavisi yapılıp, diz kireçlenmesi tedavisi, kalça kireçlenmesi tedavisi, menisküs tedavisi, avasküler nekroz tedavisi gerçekleştirilebiliyor.