• Hakkı Yeten cad. No:13, Fulya Terrace Center, C2 blok, Kat:14, D:93, Fulya, Şişli, İstanbul
  • +90 (554) 638 29 00
  • yukselbukusoglu@gmail.com

Diz Kireçlenmesine Kök Hücre Tedavisi, Dize Kök Hücre Tedavisi, Kalçaya Kök Hücre Tedavisi, Avasküler Nekroz Kök Hücre Tedavisi, Menisküs Kök Hücre Tedavisi, Diz Kireçlenmesi Tedavisi, Avasküler Nekroz Tedavisi, Menisküs Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi Tedavisi

Dize Kök Hücre Tedavisi

Eklem kireçlenmesi (ostreoartrit) 50 yaş sonrası hastaların %80'inde görülebilen, en çok diz eklemini etkileyen, eklemlerde ağrı ve hareket kısıtlılığı ile birlikte görülebilen bir durumdur. Kişinin hareketlerini kısıtlayıp, hayat kalitesini önemli ölçüde etkileyebilir.

Rejeneratif Tıp'taki önemli gelişmelerle birlikte kişinin kendi göbek çevresi cilt altı yağ dokusundan kök hücre elde edilebilmesi ve yaygın olarak kullanılması mümkün olmuştur. Bu tedavi yöntemine Kök Hücre SVF Tedavisi denilmektedir. Kök Hücre SVF Tedavisi yöntemi ile kişinin kendi yağ dokusundan elde edilen kök hücreler eklem kireçlenmesi (osteoartrit) şikayetleri olan eklem içerisine enjekte edilir. Kök Hücre SVF Tedavisi sonrası kıkırdak tamiri ve onarımı artar ve eklem kireçlenmesinin ilerlemesinin durduğu görülmektedir. Hastaların çoğunda ağrı şikayetlerinde son derece azalma ve yürüme mesafelerinde artma görülür. Eklem içine enjekte edilen kök hücreler eklemde koruyucu, yenileştirici, iyileştirici, gençleştirici etkiler oluşturmakta ve kıkırdak hasarını önleyip kıkırdak yenilenmesini sağlamaktadır. Bu hücreler aynı zamanda eklem dokusunun kendisini yenilenmesini hızlandırmaktadır. Eklem içerisine kök hücre enjeksiyonunun kireçlenmede kıkırdaktaki harabiyetin ilerlemesini önlediği de gösterilmiştir.

Dize kök hücre tedavisi yaptıranlarının çoğunda diz ağrısı şikayetlerinde azalma, hareket kısıtlılığının giderilmesi ile birlikte günlük yaşam aktivitelerine katılımda ve yaşam kalitesinde artış görülmektedir. Yapılan bilimsel çalışmalar dize kök hücre tedavisi yaptıranların yorumlarının tedavi sonrası memnuniyet oranlarının son derece yüksek olduğunu göstermektedir.

Diz kireçlenmesine kök hücre tedavisi kişinin kendi göbek çevresi cilt altı yağ dokusunun alınması ve bu dokudan hiç bekletmeden ayrıştırılan kök hücrelerin diz eklemi içerisine enjekte edilmesi ile uygulanır. Yağ alımı işlemi yalnızca 20 dk sürmektedir. Alın yağ dokusundan kök hücrelerin ayrıştırılması işlemi ise 2 saat kadar sürmektedir. Klinik şartlarında steril ortamda gerçekleştirilen tıbbi işlem sonrası hastalar yürüyerek klinikten ayrılır. Günlük işlerine ve aktivitelerine aynen devam edebilir. Kök Hücre SVF Tedavisi sonrası hastaların yatışına ya da dinlenmelerine gerek yoktur.

Dize kök hücre tedavisi diz kireçlenmesi, diz ağrısı, kıkırdak harabiyeti, menisküs problemleri, ligament ve bağ dokusu problemlerinde ameliyat gerektirmeden kullanılan bir tedavi yöntemidir. Tedavi sonrası hastalar normal günlük yaşamlarına aynen devam edebilir.

Kök Hücre SVF Tedavisi en çok diz için kullanılmakla beraber kalça, omuz gibi diğer büyük eklem kireçlenmelerinde ve kıkırdak hasarında başarı ile kullanılmaktadır. Kök Hücre SVF Tedavisi ile diz, kalça, omuz eklemi kireçlenmesikıkırdak hasarı, eklem hasarı, eklem yaralanması, diz ağrılarıspor yaralanmaları, menisküs problemleri, ligament yırtığı, bağ yırtıkları, tendon hasarı, femur başı avasküler nekrozu başarı ile tedavi edilebilmektedir.

Kök Hücre SVF Tedavisi için uygun hasta grubunda olup olmadığınız ancak yapılacak muayene, tıbbi değerlendirme, Röntgen, MR tetkiklerinin değerlendirilmesi sonrası mümkün olabilir. Dize kök hücre tedavisi fiyatları en çok sorulan sorulardan biridir. Bu konuda ancak yapılacak muayene ve tıbbi değerlendirme sonrası bilgi verebilmek mümkün olabilir.

Dize kök hücre tedavisi kıkırdak hasarı olan ağrılı eklemleri olan ancak ameliyat ya da protez olmak istemeyen hastalarda, kıkırdak hasarının ilerlemesini durdurmak, ağrıları gidermek, günlük yaşam aktivitesini ve kalitesini artırmak amacıyla kullanılmaktadır.