• Hakkı Yeten cad. No:13, Fulya Terrace Center, C2 blok, Kat:14, D:93, Fulya, Şişli, İstanbul
  • +90 (554) 638 29 00
  • yukselbukusoglu@gmail.com

Diz Kireçlenmesine Kök Hücre Tedavisi, Dize Kök Hücre Tedavisi, Kalçaya Kök Hücre Tedavisi, Avasküler Nekroz Kök Hücre Tedavisi, Menisküs Kök Hücre Tedavisi, Diz Kireçlenmesi Tedavisi, Avasküler Nekroz Tedavisi, Menisküs Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi Tedavisi

Kıkırdak Hasarı ve Eklem Kireçlenmesinde Kök Hücre Tedavisi 

Kıkırdak, eklem yüzeylerini kaplayan pürüzsüz ve kayganlığı sağlayan bir doku tabakasıdır ve eklem hareketlerinde sürtünmeyi azaltarak eklemi korur. Ancak, kıkırdak dokusu yaralanabilir veya hasar görebilir. Kıkırdak hasarı genellikle eklem aşınması, tekrarlayan yaralanmalar veya yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelir. Kıkırdak hasarı ağrı, sertlik ve hareket kısıtlılığı gibi semptomlara neden olabilir.

Eklem kireçlenmesi kıkırdak hasarının bir sonucu olabilir. Eklem kireçlenmesi, kıkırdak dokusunun yavaş yavaş aşınması ve eklem yüzeylerinin kemiğe yakın hale gelmesi ile karakterize edilir. Eklem kireçlenmesi de ağrı, sertlik ve hareket kısıtlılığı gibi semptomlara neden olabilir.

Kök hücre ile eklem tedavisinde Kök Hücre SVF (stromal vasküler fraksiyon) tedavi yönetimi kullanılır. Kök Hücre SVF (stromal vasküler fraksiyon) tedavisi, yağ dokusundan elde edilen kök hücreleri kullanarak kıkırdak hasarı ve eklem kireçlenmesinin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. SVF (stromal vasküler fraksiyon), kişinin kendi ciltaltı yağ dokusundan elde edilen kök hücreler, stromal hücreler, bağışıklık hücreleri ve endotel hücreleri gibi hücreler içerir. SVF (stomal vasküler fraksiyon) tedavisi, hastanın kendi yağ dokusundan elde edilen kök hücrelerinin, hasar görmüş dokuyu iyileştirmek için enjekte edildiği bir tedavi olarak tanımlanır. Diz kireçlenmesi, kalça kireçlenmesi, kıkırdak hasarı, avasküler nekroz, menisküs hasarı gibi bir ortopedik sorunların tedavisinde çok başarılı sonuçlar vermektedir.

Kök hücre ile eklem tedavisinde kıkırdak hasarı veya eklem kireçlenmesi nedeniyle hasar görmüş dokuyu onarmak için kök hücrelerin doğal iyileştirici , onarıcı, tamir edici, gençleştirici özelliklerinden yararlanır. Kök Hücre SVF tedavisinde, hastanın göbek çevresi cilt altı yağ dokusu alınır ve derhal işleme tabi tutularak  kök hücrelerin canlı ve zengin bir şekilde elde edilmesi sağlanır. Bu kök hücreler daha sonra hasarlı dokuya enjekte edilir. Kök hücreler hasarlı dokuda yeniden yapılanmayı <, iyileşmeyi, tamiri ve rejenerasyonu teşvik ederek, ağrıyı azaltmakta ve hareketliliği artırmaktadır.

Kök hücre ile eklem tedavisi eklem içerisine enjekte edildiğinde şu etkilere sahiptir:

  1. Doku onarımı: SVF, büyüme faktörleri ve kök hücreler gibi bileşenleri içerir. Bu bileşenler, hasarlı dokuların onarımı ve iyileştirilmesine yardımcı olabilir.
  2. Anti-inflamatuar etkiler: Eklem ağrısı genellikle bir inflamatuar tepkiden kaynaklanır. SVF, inflamasyonu azaltmaya yardımcı olan birçok antienflamatuar madde içerir.
  3. Ağrı kesici etkiler: SVF, ağrıyı azaltmaya yardımcı olan nöropeptidler ve endorfinler gibi ağrı kesici bileşenler içerir.
  4. Kıkırdak kaybını azaltma: SVF, kıkırdak dokusunun yenilenmesine yardımcı olabilecek büyüme faktörleri içerir. Bu, osteoartrit gibi kıkırdak kaybı ile ilişkili durumlar için özellikle yararlı olabilir.
  5. İyileşme sürecini hızlandırma: SVF, eklem yaralanmalarının iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olan faktörleri içerir. 

Kök Hücre SVF tedavisi birçok avantaja sahiptir. Kök hücre ile eklem tedavisi cerrahi işlem gerektirmez, minimal invazivdir. Ayrıca, kök hücre ile eklem tedavisi hastanın kendi vücudundan elde edilen yağ dokusundan elde edilen kendi kök hücreleri kullanıldığından doğal iyileştirme sürecini uyarır. Alerji ve doku uyumsuzluğu ve reaksiyon gibi istenmeyen yan etkiler göstermez.

KÖK HÜCRE ile Eklem Tedavisi, diz, kalça, omuz eklemi kireçlenmesi (osteoartrit, artroz), kıkırdak hasarı, zedelenmesi, aşınması, kıkırdak yenilenmesi ve tamiri, eklem hasarı, eklem yaralanması, diz ağrıları, spor yaralanmaları, menisküs, ligament yırtığı, bağ yırtılması ve yaralanması, tendon hasarı, femur başı avasküler nekrozunu başarı ile tedavi edilebilmektedir.