• Hakkı Yeten cad. No:13, Fulya Terrace Center, C2 blok, Kat:14, D:93, Fulya, Şişli, İstanbul
  • +90 (554) 638 29 00
  • yukselbukusoglu@gmail.com

Diz Kireçlenmesine Kök Hücre Tedavisi, Dize Kök Hücre Tedavisi, Kalçaya Kök Hücre Tedavisi, Avasküler Nekroz Kök Hücre Tedavisi, Menisküs Kök Hücre Tedavisi, Diz Kireçlenmesi Tedavisi, Avasküler Nekroz Tedavisi, Menisküs Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi Tedavisi

Menisküs Kök Hücre Tedavisi

Menisküs şikayetlerinde kök hücre tedavisi

Diz eklemindeki menisküs dokusu dizin stabilizasyonu, yük iletimi ve şok emilimi dahil olmak üzere normal bir dizin işlevinde çok sayıda önemli görevleri yerine getirir. Dizin bükülmesine neden olan kuvvetli bir dış kuvvet menisküs yırtığı oluşabilir. Menisküs yaralanmaları diz ekleminde ağrı, şişlik, fonksiyon ve işlevselliğinde bozulmanın yanı sıra çok erken eklem kireçlenmesine neden olabilir. Menisküsün ağırlık taşıyan bir yapı olarak önemi ve yokluğu dizde osteoartrit yani eklem kireçlenmesine ve diz ekleminde işlev bozukluğuna yol açmaktadır.

Menisküs tedavisi için operasyon yapılması bazı yan etkilere veya tıbbi komplikasyonlara yol açabilmektedir. Menisküs yırtığı ameliyatları kapsamlı tıbbi sorunlara, öngörülemeyen yan etkilere ve uzayan rehabilitasyon süresine yol açabilir. Bu nedenle menisküs yaralanmasının onarımını ve korunmasını destekleyen kök hücre ile eklem tedavisi seçeneği son yıllarda öne çıkmaya başlamıştır. Kişinin kendi yağ dokusundan elde edilen kök hücreler menisküsün yırtıklarını ve hasarını gidermek ve eklemi onarmak için başarıyla kullanılmaktadır. Dize kök hücre tedavisi ile diz eklemi içindeki homeostazı yeniden kurabilir ve anti-enflamatuar faktörlerin ve parakrin salgılama süreci yoluyla doku onarımını artırabilir

Bilimsel çalışmalar, menisküs kök hücre tedavisi menisküs yırtığı ve hasarını iyileştirp, ağrı, şişlik, diz ekleminde kilitlenme şikayetlerini gidermekte, diz ekleminin fonksiyon ve işlevselliğini artırdığını göstermektedir. Kök hücrler ile yapılan ameliyatsız menisküs tedavisi diz içerisinde er hangi bir operasyoan gerek kalmadan hastaların menisküs şikayetlerini giderebilmektedir.

Kök Hücre ile Menisküs Tedavisi için diz eklemi içerisime uygulanan kök hücrelerin menisküs yırtıklarını tedavi ettiği, onardığı, diz ekleminin fonksiyon, hareket  ve işlevselliğini artırdığı kanıtlanmıştır. Menisküs kök hücre tedavisi  menisküs yırtıklarını onarmakta, menisküs şikayetlerini giderdiği, cerrahi müdahale ve ameliyata ihtiyaç duymadan hastaların ağrı, şişlik, diz ekleminde kilitlenme şikayetlerini gidererek normal diz eklemi fonksiyonlarına yeniden kavuşabilmelerini sağlamaktadır.